Na konci
světa

V kinech od 25. ledna 2018

Přehrát trailer Najít projekci

Synopse

Rurální gay romance a nejsuverénnější britský debut posledních let upomínající na legendární Zkrocenou horu. 

Číst více
Johnny Saxby (Josh O’Connor) pracuje od rána do večera na zastrčené farmě svých rodičů. Frustraci z osamělosti si vybíjí destruktivní konzumací alkoholu v místní hospodě a příležitostným sexem. Ve chvíli, kdy se na farmu dostává atraktivní rumunský pomocník Gheorghe (Alec Secareanu), začíná být Johnny konfrontován s emocemi, které nikdy dříve nepocítil. Během sezóny jehňat spolu oba dva začínají pracovat stale intenzivněji a stejně intenzivně se začíná vyvíjet jejich osudový vztah, který může oběma navždy změnit život. Na konci světa je podmanivým a tísnivě krásným debutem Francise Leeho, který je zasazen do prostředí rurálního Yorkshiru.
 

O projektu LFŠ uvádí

Během letošní Letní filmové školy byl představen úplně nový projekt, jehož základním smyslem je funkční propojení dvou ústředních aktivit Asociace českých filmových klubů, tedy festivalu a distribuce. Úderná akviziční jednotka AČFK předvybrala tři výrazné filmy, které si zaslouží velké plátno, nejlépe to v českých kinech. Do nich se ovšem dostal pouze jeden z nich – vítěz diváckého hlasování po trojici unikátních projekcí během Filmovky. Tím, že svěříme „moc do rukou lidu“ (poté, co jsme pečlivě rozhodli, o čem může rozhodovat), chceme diváky festivalu upozornit na naše celoroční distribuční aktivity, dát jim možnost je ovlivnit a následným sdílením dojmů po jejich virtuálních i osobních sociálních sítích také vytvořit „zdravě virální“ propagaci vybraného titulu.
Na konci světa je historicky prvním vítězem LFŠ uvádí. V rámci projektu byly na LFŠ 2017 dále uvedeny filmy Rukojmí (Mdzevlebi, Rezo Gigineišvili) a Světlé noci (Helle Nächte, Thomas Arslan).

 
 
 

Distribuční údaje

Originální
název
God's Own Country
RežieFrancis Lee
ScénářFrancis Lee
KameraJoshua James Richards
HudbaA Winged Victory for the Sullen
HrajíJosh O´Connor (Johnny Saxby), Alec Secareanu (Gheorghe Ionescu), Gemma Jonesová (Deidre Saxbyová), Ian Hart (Martin Saxby)
MonopolOd  25 / 1 / 2018
Do  18 / 9 / 2024
Žánrdrama
Kopie Dcp, Dvd, Mp4
Doporučená
přístupnost
od 15 let
Země a rokVelká Británie 2017
Stopáž104 minut
Formát1:1,85
Originální
verze
anglicky
Titulkyčeské
Objednávky
pro kina
Michal Hlaváč
E-mail:
program@acfk.cz
Telefon:
+420 720 590 984
Webové
odkazy
ČSFD IMDB


 
 

Materiály ke stažení

Distribuční materiál
Distribuční materiál
Hi-res fotky
Hi-res fotky
Filmový plakát
Filmový plakát
Full-hd trailer
Full-hd trailer
PO KLIKNUTÍ
PROSÍM VLOŽTE
JMÉNO A HESLO
GUEST

Full-hd trailer
Reklamní slide
Reklamní slide
PR článek k filmu
PR článek k filmu
Materiály pro školy
Materiály pro školy
Tiskové zprávy
Tiskové zprávy
STÁHNOUT PŘÍMO Z ÚLOŽIŠTĚ ACFK.CAPSA.CZ

 
 

Vyjádření distributora

„Už delší dobu jsem měl ideu o funkčním propojení Letní filmové školy a distribuce AČFK. Po dlouhém přemýšlení a plodných diskuzích s kolegy jsme nakonec vybrali podobu projektu, která byla prezentována na Letní filmové škole 2017. Tři předvybrané filmy, tři unikátní projekce, tři plné sály, tři divácká hlasování, jeden vítěz, jeden film v distribuci. Zní to jednoduše, ale organizace a jednání se sales agenty zas tak jednoduché nebyly. I proto jsem osobně šťastný, že vítězem se stal film, který uhranul diváky všude, kde se objevil – lednové Sundance, únorový Berlín, červencový MFF KV, pozdně červencové Hradiště. Na konci světa působí extrémně silně svojí kombinací syrovosti a emocionality, macho prostředí a gay akcentů, rurálu a globálu, špíny a lásky. Je jedno, že v centru stojí vyhořelý farmářský synek a rumunský gastarbeiter, je jedno, že se jedná o dva muže – klíčová je právě láska. Ať to bude znít sebebanálněji, Na konci světa je především love story. Jdoucí do morku kostí, chytající za srdce i orgány mezi nohama. Čistá a nepředvídatelná jako láska sama.“

Jan Jílek
Hlavní dramaturg AČFK


 
 

Objednávky filmů

Michal Hlaváč
program@acfk.cz
+420 720 590 984

OBJEDNAT MAILEM


 
 

Objednávky filmů

Michal Hlaváč
program@acfk.cz
+420 720 590 984

OBJEDNAT MAILEM


 


Design David Huspenina. Realizace nextWEB.
© Asociace českých filmových klubů 2015.
Všechna práva vyhrazena.