reklama
English    Mapa stránek    RSS

  »
 
novinkyo ačfkfilmy v distribucifilmové klubyfilmové akceobchodvýroční cenypress/ke staženíkontaktyintranet
 

Březnové novinky z Asociace českých filmových klubů

Musíme si promluvit o Kevinovi

23. března Asociace českých filmových klubů uvede do kin psychologické drama Lynne Ramsayové Musíme si promluvit o Kevinovi

Film je adaptací slavného stejnojmenného románu Lionel Shriverové, jehož ústředním tématem je nefunkční vztah mezi matkou a jejím synem s extrémně tragickým vyústěním. V takřka hororově odosobněné atmosféře nám režisérka Lynne Ramsayová prezentuje konflikt mezi nejistou a frustrovanou matkou a jejím velmi inteligentním synem, zákeřně využívajícím její mateřskou lásku ve svůj prospěch. Mrazivost celého filmu spočívá v univerzálnosti a obyčejnosti zobrazených konfliktů – nenávist se zde rodí u rodinného krbu a ty největší hrůzy vznikají přímo z mateřské lásky.

Snímek, jemuž vévodí strhující herecký výkon Tildy Swintonové (Evropská filmová cena) bude ve slavnostní premiéře uveden v rámci 19. Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofestu.
(pátek 23. března v 19:30 v Cinestaru Anděl, sál 11)

Bohémský život

15. března Asociace českých filmových klubů uvede do kin v rámci Projektu 100 jeden z nejsmutnějších a nejlepších filmů Akiho Kaurismäkiho Bohémský život

Jeden z Kaurismäkiho tvůrčích vrcholů je natočen na motivy známého Murgerova románu Ze života pařížské bohémy (podle kterého vznikla i Pucciniho opera Bohéma). Film zachycuje takřka pikareskní putování tří bohémských hrdinů-outsiderů po Paříži a jejích temných zákoutích a zapadlých barech. Spisovatel Marcel, malíř Rodolfo a hudební skladatel Schaunard čelí všeobecnému nepochopení a s hrdostí vlastní jen těm největším umělcům romanticky-rozervaně snášejí své tvůrčí i životní neúspěchy. Kaurismäki opět prezentuje svět skrze hrdiny-loosery, jejichž čistý charakter vyniká v konfrontaci s nezáživně žijícími příslušníky střední třídy.
Mnozí kritici označují Bohémský život za nejsmutnější a zároveň nejvyspělejší a vizuálně nejdokonalejší film Akiho Kaurismäkiho.

Slavnostní preméra filmu proběhne 15. března v 19.30 v Městské knihovně v Praze, Mariánské náměstí 1.

Nejbližší přehlídky a semináře

9.3.2012 - 11.3.2012 - SEMINÁŘ ČÍNSKÝCH FILMŮ, Kino Svět Hodonín

Přehlídka, navazující na tradici seminářů asijské filmové tvorby, pořádaných v uplynulých letech ve Veselí nad Moravou v kině Morava, se od letošního roku přesune do Hodonína.
Celkem bude promítnuto 13 celovečerních a jeden dokumentární film ze soudobé čínské produkce. Nejstarším filmem přehlídky bude Žlutá země režiséra Chena Kaigeho a od stejného režiséra budou uvedeny ještě další dva filmy: Sbohem, má konkubíno (1991) a Mei Lanfang (2008).
Dále bude uveden miniprofil režiséra Zhang Yimoua: Nikdo nesmí chybět (1999), Cesta domů (1999) a Láska hlohového stromu (2010). Z dalších zajímavých filmů budou moci diváci zhlédnout snímek režiséra Fenga Xiaoganga Krutá volba z roku 2010, jehož děj se odehrává ve městě Ťang-šan během ničivého zemětřesení roku 1976. Jeho hlavní hrdinka, matka Li Yuan-ni, je postavena před podobné rozhodování jako hrdinka slavné knihy amerického spisovatele Williama Styrona Sophiina volba. Ve velmi netradiční a herecky náročné roli se na přehlídce představí známý čínský filmový herec a mistr bojových umění Jet Li a to ve snímku Nebeský oceán režiséra Xiao Lu Xue z r. 2010.
Součástí semináře bude i doprovodný program, ve kterém vystoupí čínská zpěvačka Feg-yün Song s hudebním triem PUO, přednáška Petra Matouška o kaligrafií a Vít Vojta pohovoří o Principech duchovního světa a symboliky v čínské civilizaci.
Více informací na: www.kinosvet.eu.

Seznam nejbližších filmových akcí a další informace z dění Asociace českých filmových klubů naleznete na www.acfk.cz.
 
Nejbližší filmové akce
Partneři AČFK
reklama
Mediální partneři AČFK
reklama
Důležité odkazy

Asociace slovenských filmových klubů
Polská federace filmových klubů
Mezinárodní federace filmových klubů

 

Facebook

Přihlášení
 
Jméno:  
Heslo:  
Správce     Filmový klub

 
zpět
|
nahoru
|
domů
Všechna práva vyhrazena | © 2007 - 2014 Asociace českých filmových klubů o.s. | realizace nextWEB