English    Mapa stránek    RSS

  »
 
novinkyo ačfkfilmy v distribucifilmové klubyfilmové akceobchodvýroční cenypress/ke staženíkontaktyintranet
 

Březnové novinky z Asociace českých filmových klubů

Musíme si promluvit o Kevinovi

23. března Asociace českých filmových klubů uvede do kin psychologické drama Lynne Ramsayové Musíme si promluvit o Kevinovi

Film je adaptací slavného stejnojmenného románu Lionel Shriverové, jehož ústředním tématem je nefunkční vztah mezi matkou a jejím synem s extrémně tragickým vyústěním. V takřka hororově odosobněné atmosféře nám režisérka Lynne Ramsayová prezentuje konflikt mezi nejistou a frustrovanou matkou a jejím velmi inteligentním synem, zákeřně využívajícím její mateřskou lásku ve svůj prospěch. Mrazivost celého filmu spočívá v univerzálnosti a obyčejnosti zobrazených konfliktů – nenávist se zde rodí u rodinného krbu a ty největší hrůzy vznikají přímo z mateřské lásky.

Snímek, jemuž vévodí strhující herecký výkon Tildy Swintonové (Evropská filmová cena) bude ve slavnostní premiéře uveden v rámci 19. Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofestu.
(pátek 23. března v 19:30 v Cinestaru Anděl, sál 11)

Bohémský život

15. března Asociace českých filmových klubů uvede do kin v rámci Projektu 100 jeden z nejsmutnějších a nejlepších filmů Akiho Kaurismäkiho Bohémský život

Jeden z Kaurismäkiho tvůrčích vrcholů je natočen na motivy známého Murgerova románu Ze života pařížské bohémy (podle kterého vznikla i Pucciniho opera Bohéma). Film zachycuje takřka pikareskní putování tří bohémských hrdinů-outsiderů po Paříži a jejích temných zákoutích a zapadlých barech. Spisovatel Marcel, malíř Rodolfo a hudební skladatel Schaunard čelí všeobecnému nepochopení a s hrdostí vlastní jen těm největším umělcům romanticky-rozervaně snášejí své tvůrčí i životní neúspěchy. Kaurismäki opět prezentuje svět skrze hrdiny-loosery, jejichž čistý charakter vyniká v konfrontaci s nezáživně žijícími příslušníky střední třídy.
Mnozí kritici označují Bohémský život za nejsmutnější a zároveň nejvyspělejší a vizuálně nejdokonalejší film Akiho Kaurismäkiho.

Slavnostní preméra filmu proběhne 15. března v 19.30 v Městské knihovně v Praze, Mariánské náměstí 1.

Nejbližší přehlídky a semináře

9.3.2012 - 11.3.2012 - SEMINÁŘ ČÍNSKÝCH FILMŮ, Kino Svět Hodonín

Přehlídka, navazující na tradici seminářů asijské filmové tvorby, pořádaných v uplynulých letech ve Veselí nad Moravou v kině Morava, se od letošního roku přesune do Hodonína.
Celkem bude promítnuto 13 celovečerních a jeden dokumentární film ze soudobé čínské produkce. Nejstarším filmem přehlídky bude Žlutá země režiséra Chena Kaigeho a od stejného režiséra budou uvedeny ještě další dva filmy: Sbohem, má konkubíno (1991) a Mei Lanfang (2008).
Dále bude uveden miniprofil režiséra Zhang Yimoua: Nikdo nesmí chybět (1999), Cesta domů (1999) a Láska hlohového stromu (2010). Z dalších zajímavých filmů budou moci diváci zhlédnout snímek režiséra Fenga Xiaoganga Krutá volba z roku 2010, jehož děj se odehrává ve městě Ťang-šan během ničivého zemětřesení roku 1976. Jeho hlavní hrdinka, matka Li Yuan-ni, je postavena před podobné rozhodování jako hrdinka slavné knihy amerického spisovatele Williama Styrona Sophiina volba. Ve velmi netradiční a herecky náročné roli se na přehlídce představí známý čínský filmový herec a mistr bojových umění Jet Li a to ve snímku Nebeský oceán režiséra Xiao Lu Xue z r. 2010.
Součástí semináře bude i doprovodný program, ve kterém vystoupí čínská zpěvačka Feg-yün Song s hudebním triem PUO, přednáška Petra Matouška o kaligrafií a Vít Vojta pohovoří o Principech duchovního světa a symboliky v čínské civilizaci.
Více informací na: www.kinosvet.eu.

Seznam nejbližších filmových akcí a další informace z dění Asociace českých filmových klubů naleznete na www.acfk.cz.
 
Nejbližší filmové akce
5.5.2015 - 10.5.2015
Anifilm 2015 - Třeboň
5.5.2015 - 19.5.2015
Filmy podle Pavla Hejcmana
Partneři AČFK
reklama
Mediální partneři AČFK
reklama
Důležité odkazy

Asociace slovenských filmových klubů
Polská federace filmových klubů
Mezinárodní federace filmových klubů

 

Facebook

Přihlášení
 
Jméno:  
Heslo:  
Správce     Filmový klub

 
zpět
|
nahoru
|
domů
Všechna práva vyhrazena | © 2007 - 2014 Asociace českých filmových klubů o.s. | realizace nextWEB