reklama
English    Mapa stránek    RSS

  »
 
novinkyo ačfkfilmy v distribucifilmové klubyfilmové akceobchodvýroční cenypress/ke staženíkontaktyintranet
 

Lednové novinky AČFK_Letní filmová škola / Projekt 100 / West Side Story

Letní filmová škola Uherské Hradiště

38. ročník Letní filmové školy se uskuteční tradičně v Uherském Hradišti v termínu 20. – 29. července 2012. Cena akreditací se nemění ! Program Letní filmové školy bude tvořit stejně jako v minulých letech 6 hlavních programových sekcí. Fokus je sekcí, která tradičně představuje některou národní kinematografii od němých počátků až po současnost a v retrospektivách uvádí i její nejvýraznější osobnosti. Letos je takovou zemí Dánsko. Na základě zkušeností z minulého ročníku, kdy byly sály pro mnohé návštěvníky z kapacitních důvodů uzavřeny, bude program obsahovat více repríz! Hlavním pořadatelem je tradičně Asociace českých filmových klubů.

Projekt 100

Přehlídka Projekt 100 prochází poměrně výraznou proměnou a proto také další ročník, který startuje 12. ledna v 19 hodin v pražském kině Lucerna legendárním muzikálem West Side Story, bude trochu jiný.

Cílem nově postaveného P100 je zachovat dobře zavedenou značku pro uvádění klasických filmů do kin a zároveň pod touto značkou distribuovat klasické filmy průběžně a systémově každý rok. Nový P100 bude obsahovat čtyři distribuční bloky mapující čtyři klíčové oblasti distribuce klasických filmů, přičemž každý z těchto bloků bude rok co rok pravidelně uváděn v jednom konkrétním měsíci.

Více informací k Projektu 100 naleznete zde.

West Side Story

Muzikálová adaptace Romea a Julie získala 10 Oscarů a navždy změnila dějiny žánru!

Každá doba má svého Romea a svou Julii – a také problémy, které jejich zakázané lásce nastavují stále nové a stále aktuální překážky. Ve Spojených státech na přelomu 50. a 60. let byly věrohodnou záminkou k nenávisti přistěhovalectví a rasová nesnášenlivost, takže namísto Monteků a Kapuletů spolu bojují dva pouliční gangy...
Legendární adaptace broadwayského muzikálového hitu vynesla tvůrcům, Robertu Wiseovi a Jeromeovi Robbinsovi 10 Oscarů!

Proč West Side Story?
Romea a Julii jsem viděla v nespočetných verzích ve filmu i na divadle, dodnes si ale pamatuji, jak mě zasáhla Robbinsona choreografie, ta zvláštní směs baletu, akrobacie a jazzu, a jak mě dojaly úžasné melodie – Tonight, America, I Feel Pretty... Vzpomínka na West Side Story je pro mě vzpomínkou na energii, vzrušení a podívanou, jakých jsem na plátně viděla jen málo. Oživit si tuto vzpomínku pro mě bude radost – a doufám, že i pro vás.
Iva Hejlíčková, programová ředitelka AČFK


Rezervace vstupenek na slavnostní zahájení Projektu 100 a premiéru legendárního muzikálu naleznete zde.

Připravujeme do kin: Stud

Osamělost, frustrace a sexuální závislost v plné nahotě.

Celosvětově úspěšný snímek Hlad (2008) režiséra Steva McQueena prostřednictvím extrémního případu vězně IRA a jeho smrtící hladovky analyzoval vztah individuální a společenské svobody jednotlivce.
Ve filmu Stud je hlavní hrdina Brandon v naprosto opačné situaci než Bobby Sands, hrdina Hladu - je to úspěšný a finančně zajištěný mladý muž žijící v současném New Yorku s absolutními možnostmi. I přesto, že jeho sociální status je velmi vysoký, Brandonova vnitřní spokojenost a svoboda jsou deformovány do sexuální závislosti a společenské i osobní frustrace.
Stud je mrazivou analýzou vyprázdněnosti současné produktivní generace, ve které se neschopnost lásky, citu a komunikace s ostatními transformuje do patologické závislosti na cyklicky se opakujících sexuálních aktivitách.
Tento tematicky i vizuálně výjimečně naléhavý film je postaven na životním hereckém výkonu vycházející hvězdy Michaela Fassbendera (s režisérem McQueenem spolupracoval již na filmu Hlad), který je průběžně oceňován kritiky na celém světě (Volpiho pohár za nejlepší mužský herecký výkon na MFF v Benátkách, nominace na Zlatý Globus apod.).

Staňte se členem Filmového klubu

Zajímáte se o kvalitní snímky a chcete se své zálibě věnovat pravidelně a na odborné výši? Filmový klub může být základnou pro rozvíjení vašeho koníčku. Více informací o výhodách členství v Asociaci českých filmových klubů naleznete zde.

Seznam nejbližších filmových akcí a další informace z dění Asociace českých filmových klubů naleznete na www.acfk.cz.
 
 
Nejbližší filmové akce
Partneři AČFK
reklama
Mediální partneři AČFK
reklama
Důležité odkazy

Asociace slovenských filmových klubů
Polská federace filmových klubů
Mezinárodní federace filmových klubů

 

Facebook

Přihlášení
 
Jméno:  
Heslo:  
Správce     Filmový klub

 
zpět
|
nahoru
|
domů
Všechna práva vyhrazena | © 2007 - 2014 Asociace českých filmových klubů o.s. | realizace nextWEB